Святійший Патріарх Філарет звершив Першосвятительський візит до Вінницької єпархії, під час якого здійснив чин освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці с.Сопин Погребищенського благочиння

 00814 липня 2018 року, в день пам’яті Свв. безсрібників Косми і Даміана, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув з Першосвятительським візитом до Вінницької єпархії.

На кордоні єпархії Святійшого владику зустріли та привітали керуючий Вінницькою єпархією Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук, благочинний Козятинського району прот.Роман Масира з духовенством та учасники АТО. Далі на кордоні Погребищенського району Святійшого Патріарха зустріли та привітали голова Погребищенської райдержадміністрації Іван Вінник, голова Погребищенської райради Сергій Волинський та начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.
Після цього Святійший владика прибув до храму Успіння Пресвятої Богородиці с.Сопин.
Біля храму Його Святість привітали віряни та піднесли за традицією коровай та квіти. У цей святковий день храм та подвір’я були вщент заповнені віруючими, які прибули до с.Сопин з різних куточків Вінниччини, щоби помолитися разом зі Своїм Першосвятителем, послухати Його мудрі настанови та отримати Патріарше благословення.
У храмі настоятель прот.Іван Мельникович, подаючи хрест Своєму Першосвятителю, звернувся до Нього зі словами вітання.
Богослужіння розпочалось чином освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці, під час якого був звершений Хресний хід з мощами навколо храму.

Після відпусту чину освячення та многоліття розпочалась Божественна Літургія, під час якої велика кількість віруючих, серед яких було багато маленьких діточок, приступили до таїнств Сповіді та Причастя.
Після заамвонної молитви Святійший владика звернувся до віруючих зі Святительським словом.
По завершенні Божественної Літургії відбулось нагородження меценатів та жертводавців Патріаршими нагородами. Зокрема, орден Св. кн. Володимира ІІІ ст. отримали Григорій Костюк, Володимир Краснюк та настоятель прот.Іван Мельникович.
Після нагородження владика Михаїл звернувся до Святійшого Патріарха Філарета зі словом подяки, в якому наголосив на тому подвигу, який несе Його Святість у справі єднання Української Православної Церкви та її автокефалії, поставив Святійшого владику в один ряд з найвидатнішими святителями українського православ’я. Затим архієпископ Михаїл підніс Святійшому Патріарху святу просфору, як символ євхаристійного єднання, та квіти.
Зі словом вітання до Патріарха та віруючих звернувся голова Погребищенської райдержадміністрації Іван Вінник.
Богослужіння завершилось уставним многоліттям.
Святійшому владиці співслужили: Високопреосвященний Агапіт, архієпископ Вишгородський, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря, Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, Преосвященний Лаврентій, єпископ Васильківський, секретар єпархії прот.Ігор Сіранчук, благочинний Погребищенського району прот.Богдан Бабій, благочинний Бершадського району прот.Ростислав Процанін, благочинний Оратівського району прот.Ярослав Мацюк, настоятель храму прот.Іван Мельникович та духовенство Вінницької єпархії.
У цей святковий день богослужіння своїм співом прикрасив хор Свято-Михайлівського Золотоверхого собору на чолі з Віктором Кардашем.

Прес-служба Вінницько-Брацлавської єпархії