29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
В Україні відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання, а у містах та селах вшановують пам’ять загиблих.
У Калинівці відбулося два заходи з вшанування пам’яті захисників України – відкриття Стіни пам’яті на вулиці Нестерчука та панахида за загиблими біля пам’ятного знаку на території храму Святителя Миколая Чудотворця.

Учасниками цих заходів стали військовослужбовці – учасники АТО/ООС, сім’ї загиблих воїнів, волонтери, представники влади, громадськості.
Про воїнів-земляків, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України, шістнадцятьох загиблих військовослужбовців 131 окремого розвідувального батальйону тепер можна прочитати на екрані, що встановлений на Стіні пам’яті.
Імена усіх загиблих земляків згадав у своїй молитві Калинівський благочинний протоієрей Орест Шпак.
«У Святому Писанні сказано «Хто душу свою покладе за брата, той спасе її». Кожна душа воїна, який поклав своє життя за нас, за Україну уже на небі, – мовив священник після освячення монумента. – Для нас це скорботний день, а для них – радісний, бо ми згадуємо їх. Але не тільки сьогодні треба пам’ятати про наших захисників, але кожного дня».
Ініціатива будівництва у Калинівці Стіни пам’яті належить Об’єднанню учасників бойових дій та патріотів України.
На проєкт Стіни був оголошений конкурс. Малюнок, який викарбуваний на стелі, це робота переможниці конкурсу, учениці загальноосвітньої школи №3 міста Калинівки Дарини Каліни. А слова – це рядки з вірша калинівчанина Анатолія Сопіна.
Після відкриття Стіни пам’яті та вшанування загиблих, учасники урочистостей колоною рушили до церкви Святителя Миколая Чудотворця, на подвір’ї якої у минулому році відкрили пам’ятник загиблим за Україну. Біля нього відбулася панахида за загиблими та покладання квітів.

Пресслужба Вінницько-Тульчинської єпархії